H2905121926
K3006132027
Sz3107142128
Cs0108152229
P0209162330
Sz0310172431
V0411182501

Átalakítás alatt.

Palacsinta

Ma megtanultam palacsintát sütni. :)

Íme a recept:

12 darabhoz:
4 dl tej
2 tojás 
24 dkg rétesliszt 
zsír, só vagy cukor

Habverővel símára keverjük a tojásokat hideg tejjel, majd további erőteljes keverés mellett hozzáadjuk a lisztet. Ha már teljesen síma, hozzákeverünk annyi tejet, hogy krémleves sűrűségű masszát kapjunk.
Sós töltelék esetén 4-5 csipetnyi sót keverünk hozzá, édes töltelék esetén 2-3 kávéskanál kristálycukrot.
Egy kis edényben olvasztott zsírt készítünk elő. A gondosan megtisztított palacsintasütőt (ami lehet könnyű, teflon bevonatú nyeles sütőedény is) felhevítjük és a zsírba mártott lúdtollal alaposan kikenjük és merőkanállal annyi masszát öntünk bele, hogy körbe forgatva, egyenletesen szétterüljön az edényben. Erős tűzön addig sütjük, míg a tészta rázogatás hatására el nem válik az edénytől, majd kb. 5-8 másodperc múlva megfordítjuk és a másik felét is megsütjük. Vigyázzunk, a másik fele sokkal hamarabb megsül!
Ha a tészta nem áll össze vagy szétszakadozik, egy tojás sárgáját vagy kevés lisztet; ha túl sűrű, kevés tejet tegyünk bele. Sütés közben a merőkanállal keverjük fel a masszát, nehogy a liszt leülepedjen.
Ha a palacsinta leragad, ennek több oka is lehet: sok a cukor a tésztában; az edény, a zsír, vagy a láng nem elég forró; kevés a zsír alatta; a sütő nem elég tiszta akár a sütés kezdetén, akár a közben ráragadó anyagtól.

(Gundel Károly receptje)

 

Kulcsszavak: recept

angel



©2006 Sarok.org